Uniwersytet Wrocławski wykupił dostęp do e-podręczników akademickich na platformie IBUK LIBRA (ok. 1800 tytułów). Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

W ofercie IBUK jest też sporo podręczników matematycznych i informatycznych (LISTA).

Dostęp online do podręczników na platformie IBUK LIBRA:
  1. w obrębie sieci dostęp na podstawie IP (bez konieczności logowania),
  2. poza siecią można korzystać albo przez serwer PROXY albo zalogować się przy pomocy indywidualnego PINu. Zapotrzebowanie na PINy proszę zgłaszać w Bibliotece WMI mailowo: regina.kot@uwr.edu.pl, marta.blaszczuk@uwr.edu.pl, telefonicznie: 71 375-74-43 lub osobiście.
Użytkownicy w obrębie sieci UWr. i spoza sieci (indywidualny PIN) mają dostęp do wszystkich książek wykupionych przez UWR.

Filmiki instruktażowe do IBUK Libra. Założenie konta myIBUK umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem.